Universidade Estadual de Feira de Santana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Universidade Estadual de Feira de Santana

Universidade Estadual de Feira de Santana (UEFS) është një nga shkollat më elitare në Feira de Santana.[1]

UEFS ndodhet në zemër të Feira de Santana-it dhe është afër 100 km larg Salvador-ut. Pranimi në UEFS është shumë selektiv dhe universiteti ka rreth 7121 studente undergraduate dhe 952 master.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Estrutura Legal da UEFS". Arkivuar nga origjinali origjinali më 17 shkurt 2010. Marrë më 15 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje te jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]