Universidade Estadual de Feira de Santana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Universidade Estadual de Feira de Santana

Universidade Estadual de Feira de Santana (UEFS) është një nga shkollat më elitare në Feira de Santana.[1]

UEFS ndodhet në zemër të Feira de Santana-it dhe është afër 100 km larg Salvador-ut. Pranimi në UEFS është shumë selektiv dhe universiteti ka rreth 7121 studente undergraduate dhe 952 master.

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Burimet[redakto | përpunoni burim]

Lidhje te jashtme[redakto | përpunoni burim]