Urim Rexha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Urim Rexha ishte jurist shqiptar dhe kryetar i parë i Lidhjes Demokratike tö Kosovës, dega në Gjakovë, i vrarë me 26 mars 1999, nga strukturat intelegjente serbe ne prag të shtëpisë.

Stub biografi.png Ky artikull në lidhje me Biografia është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.