Uwe Bein

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Uwe Bein
Të dhënat personale
Emri i plotëUwe Bein
Data e lindjes (1960-09-26) 26 Shtator, 1960 (60 vjeç)
Vendi i lindjesHeringen, Gjermania
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1978-1984Kickers Offenbach
1984-1987Köln
1987-1989Hamburg
1989-1994Eintracht Frankfurt
1994-1997Urawa Reds
1997-1998Gießen
Ekipi kombëtar
1989–1993Gjermania17(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Uwe Bein (lindur më 26 Shtator 1960) është një ish-futbollist gjerman.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin gjerman ka luajtur 17 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja gjermane
Vite Ndeshje Gola
1989 2 0
1990 10 3
1991 1 0
1992 1 0
1993 3 0
Gjithsej 17 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]