Vaals

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Vaals (kthjellim).


Vaals
—  komuna  —
stema_figuraVaals vlag.svg
Pamje nga Vaals

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Kryeqëndra Vaals
Kryekomunari Georg Götz
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°46′22″V 6°01′05″L / 50.772778°V 6.0180556°L / 50.772778; 6.0180556 (Vaals)Koordinatat: 50°46′22″V 6°01′05″L / 50.772778°V 6.0180556°L / 50.772778; 6.0180556 (Vaals)
Sipërfaqja 23,9 km2
Popullsia 9.797 banorë 2011
Dendësia 409,92 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 043
Kodi Postar 6290-6295
Kodi statistikor 0981
Vendndodhja
Vaals is located in Hollandë
Vaals
Vaals
Vaals – harta_foto
www.vaals.nl

Vaals është një qytet dhe komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 23.9 km² dhe popullsi 9797 banorë[1]. Vaals është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu