Vahedin Ajeti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Vahedin Ajeti
Të dhënat vetjake
Emri i plotëVahedin Ajeti
Datëlindja (1960-12-30) 30 dhjetor 1960 (63 vjeç)
VendlindjaTetovë, Kosovë
PozicioniMesfushor i djathtë
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1977–1981Trepça23(1)
1981–1983Liria Prizren52(14)
1983–1984Prishtina5(1)
1984–1985Trepça12(2)
1985–1986Novi Pazar5(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase


Vahedin Ajeti lindi më 30 dhjetore 1960Mitrovice, Kosove. Ai është futbollist shqiptar.