Valbona Rudaku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Valbona Rudaku (lindur 10.04.1982) është hendbolliste e lindur ne qytetin e Gjilanit. Aktualisht është lojtare e Klubit Hendbollistik të femrave KHF "Kosova"[1] dhe reprezentuese e përfaqësueses së Republikës së Kosovës në Hendboll.[2]

Valbona Rudaku Data e Lindjes 16 prill 1982
Vendi i Lindjes Gjilan,Kosovë
Nacionaliteti Kosovar
Gjatësia 167 cm
Pozita Portiere
Nr. Fanellës 12

Sukseset e arritura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 2001/2002 KHF DRITA - GJILAN
 • 2002/2003 KHF DRITA - GJILAN
 • 2003/2004 KHF PRISHTINA ( FITUESE E KUPËS SË KOSOVËS )[3]
 • 2004/2005 KHF PRISHTINA - PRISHTINË
 • 2005/2006 KHF VLLAZNIMI – GJAKOVË
 • 2006/2007 KHF VLLAZNIMI ( PJESËMARRËSE NË CHALLENGE CUP EU )
 • 2007/2008 KHF PRISHTINA ( FITUESE E KUPËS SË KOSOVËS, KAMPION TË KOSOVËS, PJESËMARRËSE NË CHALLENGE CUP EU )
 • 2008/2009 KHF PRISHTINA – PRISHTINË (PJESËMARRËSE NË CHALLENGE CUP EU, FITUES TE KUPËS SË KOSOVËS, KAMPION TË KOSOVËS )
 • 2009/2010 KHF PRISHTINA – PRISHTINË ( FITUESE TË KUPËS SE KOSOVËS )
 • 2010/2011 KHF PRISHTINA – PRISHTINË (KAMPION TË KOSOVËS, FITUES TË KUPËS EHF CUP )
 • 2011/2012 KHF PRISHTINA – PRISHTINË ( FITUESE TË KUPËS SË KOSOVËS, KAMPION TË KOSOVËS, PJESËMARRËSE NË EHF CUP )
 • 2012/2013 KHF PRISHTINA – PRISHTINË
 • 2013/2014 KHF KOSOVA - VUSHTRRI

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ http://www.eurohandball.com/ec/chc/women/2013-14/clubs/011848/KHF+Prishtina
 2. ^ http://www.eurohandball.com/ec/ehfc/women/2012-13/player/526722/Valbona+Rudaku
 3. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali origjinali më 17 maj 2014. Marrë më 10 qershor 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)