Valkenburg aan de Geul

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Valkenburg aan de Geul
Flamuri i Valkenburg aan de Geul
Stema zyrtare e Valkenburg aan de Geul
Popullsia
 • Gjithsej17.027
Faqja zyrtarewww.valkenburg.nl

Valkenburg aan de Geul është një qytet dhe komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 36.91 km² dhe popullsi 17027 banorë[1]. Valkenburg është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu