Vall de Boí

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vall de Boí
Komunë
noform
Roca de la Feixa mountain seen from Barruera
Vendndodhja
Vall de Boí is located in Spanjë
Vall de Boí
Vall de Boí

Koordinatat: 42°31′19.91″V 0°50′3.84″L / 42.5221972°V 0.8344000°L / 42.5221972; 0.8344000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Alta Ribagorça
Kryetari i Bashkisë Joan Perelada Ramon (IVB-PM)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 219.49 km2
Lartësia 1111 m (m.n.d.)
Popullsia 1090 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25526-25528
Koordinatat 42° 31′ 19.91″ Veri

0° 50′ 3.84″ Lindje


Vall de Boí është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alta Ribagorça, të provincës Lleida, në Katalonia. Vall de Boí ka 1090 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 219.49 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]