Vandy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vandy
Komunë
noform
Pamje nga Vandy
Stema_figura
Vendndodhja
Vandy is located in Franca
Vandy
Vandy
49°26′04″V 4°42′21″L / 49.434444444444°V 4.7058333333333°L / 49.434444444444; 4.7058333333333Koordinatat: 49°26′04″V 4°42′21″L / 49.434444444444°V 4.7058333333333°L / 49.434444444444; 4.7058333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.11 km2
Popullsia 190 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08461


Vandy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Vandy ka një popullsi prej 190 banorë dhe sipërfaqe 11.11 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vandy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale