Varrezë mesjetare në Celinë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Varrezë mesjetare në Celinë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Celinë, Rahovec, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3428

Varrezë mesjetare në Celinë është një monument i trashëgimisë kulturore në Celinë, Rahovec, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]