Varrezë mesjetare në Smolicë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Varrezë mesjetare në Smolicë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Smolicë, Gjakovë, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3672

Varrezë mesjetare në Smolicë është një monument i trashëgimisë kulturore në Smolicë, Gjakovë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]