Varri i madh sallatash

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Varri i madh sallatash
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Kapra (Sharr), Dragash, Kosovë
Ndërtuar Shek. XVIII
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3410

Varri i madh sallatash është një monument i trashëgimisë kulturore në Kapra (Sharr), Dragash, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër .

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]