Varri monumental dhe ujëmbledhësi (Jurgucat)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Varri monumental dhe ujëmbledhësi (Jurgucat)
Vendndodhja Jorgucat, Gjirokastër, Gjirokastër, Shqipëri
Organi drejtues DRKK Gjirokastër
Emri zyrtar: Monument i trashëgimisë kulturore
Lloji Nën mbrojtje
Kriteret I
Përcaktuar 48410.09.2010
Nr. i referencës GJ156

Varri monumental dhe ujëmbledhësi (Jurgucat) është një monument i trashëgimisë kulturore në Jorgucat, rrethi i Gjirokastrës, në qarkun e Gjirokastrës, Shqipëri [1]. Ky monument është i miratuar me numër "48410.09.2010".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E MONUMENTEVE: RRETHI I GJIROKASTRËS (PDF). Instituti i Monumenteve të Kulturës - Ministria e Kulturës. Arkivuar nga origjinali origjinali (PDF) më 8 dhjetor 2015. Marrë më 11 tetor 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]