Varvarin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Varvarin (serbokroatisht: Varvarin - Варварин), është një qytezë dhe komunë e cila gjendet në Qarkun Rasina të Serbisë qendrore. Popullsia e qytezës është 2,133, gjersa popullsia e komunës është 17,772. Varvarin është pjesë e Qarkut Rasina të Serbisë.

Popullsia në vite
VitiPop.±%
194826.088—    
195326.744+2.5%
196126.423−1.2%
197126.143−1.1%
198125.779−1.4%
199123.821−7.6%
200220.122−15.5%
201117.966−10.7%
Source: [1]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "2011 Census of Population, Households and Dwellings in the Republic of Serbia" (PDF). stat.gov.rs. Statistical Office of the Republic of Serbia. Marrë më 11 janar 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]