Vaughan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Vaughan (kthjellim).


Vaughan
City of Vaughan
—  qytet  —
Pamje nga Vaughan

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Komuna rajonale York
Kryebashkiaku Maurizio Bevilacqua
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°50′00″V 79°30′00″P / 43.833333°V 79.5°P / 43.833333; -79.5 (Vaughan)Koordinatat: 43°50′00″V 79°30′00″P / 43.833333°V 79.5°P / 43.833333; -79.5 (Vaughan)
Lartësia 180 m (m.n.d)
Sipërfaqja 273,58 km2
Popullsia 238.866 banorë 2006
Dendësia 873,11 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 905 - 289
Vendndodhja
Vaughan is located in Kanadaja
Vaughan
Vaughan
Vaughan – harta_foto
www.city.vaughan.on.ca/

Vaughan është një qytetprovincën Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 273.58 km² dhe popullsi 238866 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Vaughan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario