Vaux-Champagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vaux-Champagne
Komunë
noform
Pamje nga Vaux-Champagne
Stema_figura
Vendndodhja
Vaux-Champagne is located in Franca
Vaux-Champagne
Vaux-Champagne
49°26′35″V 4°33′21″L / 49.443055555556°V 4.5558333333333°L / 49.443055555556; 4.5558333333333Koordinatat: 49°26′35″V 4°33′21″L / 49.443055555556°V 4.5558333333333°L / 49.443055555556; 4.5558333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.78 km2
Popullsia 132 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08130
INSEE 08462


Vaux-Champagne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Vaux-Champagne ka një popullsi prej 132 banorë dhe sipërfaqe 10.78 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vaux-Champagne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale