Vaux-Montreuil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vaux-Montreuil
Komunë
noform
Pamje nga Vaux-Montreuil
Vendndodhja
Vaux-Montreuil is located in Franca
Vaux-Montreuil
Vaux-Montreuil
49°34′37″V 4°33′47″L / 49.576944444444°V 4.5630555555556°L / 49.576944444444; 4.5630555555556Koordinatat: 49°34′37″V 4°33′47″L / 49.576944444444°V 4.5630555555556°L / 49.576944444444; 4.5630555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.35 km2
Lartësia 147 m (m.n.d.)
Popullsia 110 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08270
INSEE 08467


Vaux-Montreuil është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Vaux-Montreuil ka një popullsi prej 110 banorë dhe sipërfaqe 8.35 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vaux-Montreuil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale