Vaux-Villaine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vaux-Villaine
Qytet
Vendndodhja
Vaux-Villaine is located in Franca
Vaux-Villaine
Vaux-Villaine
49°46′15″V 4°28′20″L / 49.770833333333°V 4.4722222222222°L / 49.770833333333; 4.4722222222222Koordinatat: 49°46′15″V 4°28′20″L / 49.770833333333°V 4.4722222222222°L / 49.770833333333; 4.4722222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.96 km2
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 08468


Vaux-Villaine është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Vaux-Villaine ka një popullsi prej 199 banorë dhe sipërfaqe 9.96 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vaux-Villaine – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale