Vaux-en-Dieulet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vaux-en-Dieulet
Komunë
noform
Pamje nga Vaux-en-Dieulet
Vendndodhja
Vaux-en-Dieulet is located in Franca
Vaux-en-Dieulet
Vaux-en-Dieulet
49°28′58″V 4°59′33″L / 49.482777777778°V 4.9925°L / 49.482777777778; 4.9925Koordinatat: 49°28′58″V 4°59′33″L / 49.482777777778°V 4.9925°L / 49.482777777778; 4.9925
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.03 km2
Popullsia 59 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08240
INSEE 08463


Vaux-en-Dieulet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Vaux-en-Dieulet ka një popullsi prej 59 banorë dhe sipërfaqe 11.03 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vaux-en-Dieulet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale