Vaux-lès-Mouron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vaux-lès-Mouron
Komunë
noform
Pamje nga Vaux-lès-Mouron
Vendndodhja
Vaux-lès-Mouron is located in Franca
Vaux-lès-Mouron
Vaux-lès-Mouron
49°18′01″V 4°47′01″L / 49.300277777778°V 4.7836111111111°L / 49.300277777778; 4.7836111111111Koordinatat: 49°18′01″V 4°47′01″L / 49.300277777778°V 4.7836111111111°L / 49.300277777778; 4.7836111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.1 km2
Popullsia 88 banorë
Dendësia 42 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08250
INSEE 08464


Vaux-lès-Mouron është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Vaux-lès-Mouron ka një popullsi prej 88 banorë dhe sipërfaqe 2.1 km², me një dendësi prej 42 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vaux-lès-Mouron – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale