Vaux-lès-Mouzon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vaux-lès-Mouzon
Komunë
noform
Pamje nga Vaux-lès-Mouzon
Stema_figura
Vendndodhja
Vaux-lès-Mouzon is located in Franca
Vaux-lès-Mouzon
Vaux-lès-Mouzon
49°36′26″V 5°07′47″L / 49.607222222222°V 5.1297222222222°L / 49.607222222222; 5.1297222222222Koordinatat: 49°36′26″V 5°07′47″L / 49.607222222222°V 5.1297222222222°L / 49.607222222222; 5.1297222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.64 km2
Popullsia 88 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08210
INSEE 08466


Vaux-lès-Mouzon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Vaux-lès-Mouzon ka një popullsi prej 88 banorë dhe sipërfaqe 7.64 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vaux-lès-Mouzon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale