Vaux-lès-Rubigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vaux-lès-Rubigny
Komunë
noform
Pamje nga Vaux-lès-Rubigny
Vendndodhja
Vaux-lès-Rubigny is located in Franca
Vaux-lès-Rubigny
Vaux-lès-Rubigny
49°41′28″V 4°11′07″L / 49.691111111111°V 4.1852777777778°L / 49.691111111111; 4.1852777777778Koordinatat: 49°41′28″V 4°11′07″L / 49.691111111111°V 4.1852777777778°L / 49.691111111111; 4.1852777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.92 km2
Lartësia 180 m (m.n.d.)
Popullsia 52 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08220
INSEE 08465


Vaux-lès-Rubigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Vaux-lès-Rubigny ka një popullsi prej 52 banorë dhe sipërfaqe 3.92 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vaux-lès-Rubigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale