Veciana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Veciana
Komunë
Vendndodhja
Veciana is located in Spanjë
Veciana
Veciana

Koordinatat: 41°39′30″V 1°29′22″L / 41.65833°V 1.48944°L / 41.65833; 1.48944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Anoia
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 39′ 30″ Veri

1° 29′ 22″ Lindje

Veciana është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Anoia, të provincës Barcelona, në Katalonia. Veciana.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Veciana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


Koordinatat: 41°39′30″V 1°29′22″L / 41.65833°V 1.48944°L / 41.65833; 1.48944{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page