Velika Mlaka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Velika Mlaka
—  Qytet  —
Velika Mlaka is located in Kroacia
Velika Mlaka
Velika Mlaka
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Zagreb
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.74°0′0″V 16.03°0′0″L / 45.74000°V 16.03000°L / 45.74000; 16.03000 (Velika Mlaka)Koordinatat: 45.74°0′0″V 16.03°0′0″L / 45.74000°V 16.03000°L / 45.74000; 16.03000 (Velika Mlaka)
Popullsia 3.328 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Velika Mlaka (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë ZagrebKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 3328 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 3326 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 3306 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 0.06%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Zagreb