Vendresse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vendresse
Komunë
noform
Pamje nga Vendresse
Vendndodhja
Vendresse is located in Franca
Vendresse
Vendresse
49°36′14″V 4°47′38″L / 49.603888888889°V 4.7938888888889°L / 49.603888888889; 4.7938888888889Koordinatat: 49°36′14″V 4°47′38″L / 49.603888888889°V 4.7938888888889°L / 49.603888888889; 4.7938888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.22 km2
Popullsia 519 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08160
INSEE 08469


Vendresse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Vendresse ka një popullsi prej 519 banorë dhe sipërfaqe 43.22 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vendresse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale