Verges, Catalonia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Verges, Catalonia
Komunë
noform
Verges seen from the air
Stema_figura
Vendndodhja
Verges, Catalonia is located in Spanjë
Verges, Catalonia
Verges, Catalonia

Koordinatat: 42°3′49″V 3°2′52″L / 42.06361°V 3.04778°L / 42.06361; 3.04778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.7 km2
Lartësia 23 m (m.n.d.)
Popullsia 1162 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vergelità, vergelitana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17211
Koordinatat 42° 3′ 49″ Veri

3° 2′ 52″ Lindje


Verges, Catalonia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Verges, Catalonia ka 1162 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Koordinatat: 42°3′49″V 3°2′52″L / 42.06361°V 3.04778°L / 42.06361; 3.04778{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page