Verne Troyer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Verne Troyer
U lind në1 janar, 1969
Vdiq21 prill, 2018
Kombësiaamerikan
TitulliTroyer, 2017
Faqja në rrjethttp://www.vernetroyer.com/index.html

Verne Troyer lindi më 1 janar, 1969Sturgis, Michigan si Vernon Jay Troyer dhe vdiq më 21 prill, 2018Los Angeles, California. Ishte një komedian dhe aktor amerikan, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Verne Troyer – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.