Verrières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Verrières
Komunë
noform
Pamje nga Verrières
Stema_figura
Vendndodhja
Verrières is located in Franca
Verrières
Verrières
49°29′35″V 4°52′26″L / 49.493055555556°V 4.8738888888889°L / 49.493055555556; 4.8738888888889Koordinatat: 49°29′35″V 4°52′26″L / 49.493055555556°V 4.8738888888889°L / 49.493055555556; 4.8738888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.36 km2
Lartësia 180 m (m.n.d.)
Popullsia 27 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08390
INSEE 08471


Verrières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Verrières ka një popullsi prej 27 banorë dhe sipërfaqe 6.36 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Verrières (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale