Viel-Saint-Remy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Viel-Saint-Remy
Komunë
noform
Pamje nga Viel-Saint-Remy
Vendndodhja
Viel-Saint-Remy is located in Franca
Viel-Saint-Remy
Viel-Saint-Remy
49°37′47″V 4°30′09″L / 49.629722222222°V 4.5025°L / 49.629722222222; 4.5025Koordinatat: 49°37′47″V 4°30′09″L / 49.629722222222°V 4.5025°L / 49.629722222222; 4.5025
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.63 km2
Popullsia 290 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08270
INSEE 08472


Viel-Saint-Remy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Viel-Saint-Remy ka një popullsi prej 290 banorë dhe sipërfaqe 22.63 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Viel-Saint-Remy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale