Vielha e Mijaran

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vielha e Mijaran
Komunë
noform
Vendndodhja
Vielha e Mijaran is located in Spanjë
Vielha e Mijaran
Vielha e Mijaran

Koordinatat: 42°42′15″V 0°47′46″L / 42.70417°V 0.79611°L / 42.70417; 0.79611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Val d'Aran
Kryetari i Bashkisë Joan Pau Perdices Pla
Partia CDA
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 211.74 km2
Lartësia 980 m (m.n.d.)
Popullsia 5710 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25530
Koordinatat 42° 42′ 15″ Veri

0° 47′ 46″ Lindje


Vielha e Mijaran është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Val d'Aran, të provincës Lleida, në Katalonia. Vielha e Mijaran ka 5710 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 211.74 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Koordinatat: 42°42′15″V 0°47′46″L / 42.70417°V 0.79611°L / 42.70417; 0.79611{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page