Vieux-lès-Asfeld

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vieux-lès-Asfeld
Komunë
noform
Pamje nga Vieux-lès-Asfeld
Stema_figura
Vendndodhja
Vieux-lès-Asfeld is located in Franca
Vieux-lès-Asfeld
Vieux-lès-Asfeld
49°27′27″V 4°06′13″L / 49.4575°V 4.1036111111111°L / 49.4575; 4.1036111111111Koordinatat: 49°27′27″V 4°06′13″L / 49.4575°V 4.1036111111111°L / 49.4575; 4.1036111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.66 km2
Popullsia 320 banorë
Dendësia 48 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08190
INSEE 08473


Vieux-lès-Asfeld është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Vieux-lès-Asfeld ka një popullsi prej 320 banorë dhe sipërfaqe 6.66 km², me një dendësi prej 48 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vieux-lès-Asfeld – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale