Vilaller

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vilaller
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Vilaller is located in Spanjë
Vilaller
Vilaller

Koordinatat: 42°29′V 0°43′L / 42.483°V 0.717°L / 42.483; 0.717

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Alta Ribagorça
Kryetari i Bashkisë Jaume Monsó i Alós (ERC)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 59.23 km2
Lartësia 981 m (m.n.d.)
Popullsia 644 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare http://www.ajuntamentdevilaller.cat


Vilaller është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alta Ribagorça, të provincës Lleida, në Katalonia. Vilaller ka 644 banorë (2005), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 59.23 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]