Vilanova del Camí

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vilanova del Camí
Komunë
noform
Church of St. Hilarius.
Stema_figuraFlag of Vilanova del Camí.svg
Vendndodhja
Vilanova del Camí is located in Spanjë
Vilanova del Camí
Vilanova del Camí

Koordinatat: 41°34′V 1°38′L / 41.567°V 1.633°L / 41.567; 1.633

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Anoia
Kryetari i Bashkisë Joan Vich i Adzet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.3 km2
Lartësia 302 m (m.n.d.)
Popullsia 12664 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vilanovíns
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8788
Faqja Zyrtare www.vilanovadelcami.net


Vilanova del Camí është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Anoia, të provincës Barcelona, në Katalonia. Vilanova del Camí ka 12664 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]