Ville-sur-Lumes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ville-sur-Lumes
Komunë
noform
Pamje nga Ville-sur-Lumes
Vendndodhja
Ville-sur-Lumes is located in Franca
Ville-sur-Lumes
Ville-sur-Lumes
49°45′11″V 4°47′26″L / 49.753055555556°V 4.7905555555556°L / 49.753055555556; 4.7905555555556Koordinatat: 49°45′11″V 4°47′26″L / 49.753055555556°V 4.7905555555556°L / 49.753055555556; 4.7905555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.1 km2
Popullsia 515 banorë
Dendësia 166 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08440
INSEE 08483


Ville-sur-Lumes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Ville-sur-Lumes ka një popullsi prej 515 banorë dhe sipërfaqe 3.1 km², me një dendësi prej 166 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ville-sur-Lumes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale