Ville-sur-Retourne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ville-sur-Retourne
Komunë
noform
Pamje nga Ville-sur-Retourne
Vendndodhja
Ville-sur-Retourne is located in Franca
Ville-sur-Retourne
Ville-sur-Retourne
49°23′46″V 4°26′46″L / 49.396111111111°V 4.4461111111111°L / 49.396111111111; 4.4461111111111Koordinatat: 49°23′46″V 4°26′46″L / 49.396111111111°V 4.4461111111111°L / 49.396111111111; 4.4461111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.56 km2
Popullsia 74 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08310
INSEE 08484


Ville-sur-Retourne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Ville-sur-Retourne ka një popullsi prej 74 banorë dhe sipërfaqe 9.56 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ville-sur-Retourne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale