Villers-Cernay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villers-Cernay
Komunë
noform
Pamje nga Villers-Cernay
Stema_figura
Vendndodhja
Villers-Cernay is located in Franca
Villers-Cernay
Villers-Cernay
49°43′02″V 5°01′53″L / 49.717222222222°V 5.0313888888889°L / 49.717222222222; 5.0313888888889Koordinatat: 49°43′02″V 5°01′53″L / 49.717222222222°V 5.0313888888889°L / 49.717222222222; 5.0313888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.15 km2
Popullsia 339 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08140
INSEE 08475


Villers-Cernay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Villers-Cernay ka një popullsi prej 339 banorë dhe sipërfaqe 22.15 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villers-Cernay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale