Villers-Semeuse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villers-Semeuse
Komunë
noform
Pamje nga Villers-Semeuse
Stema_figura
Vendndodhja
Villers-Semeuse is located in Franca
Villers-Semeuse
Villers-Semeuse
49°44′22″V 4°44′58″L / 49.739444444444°V 4.7494444444444°L / 49.739444444444; 4.7494444444444Koordinatat: 49°44′22″V 4°44′58″L / 49.739444444444°V 4.7494444444444°L / 49.739444444444; 4.7494444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.03 km2
Popullsia 3599 banorë
Dendësia 512 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08000
INSEE 08480
Faqja Zyrtare http://villers-semeuse.servhome.org


Villers-Semeuse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Villers-Semeuse ka një popullsi prej 3599 banorë dhe sipërfaqe 7.03 km², me një dendësi prej 512 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villers-Semeuse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale