Villers-devant-Mouzon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villers-devant-Mouzon
Komunë
noform
Pamje nga Villers-devant-Mouzon
Stema_figura
Vendndodhja
Villers-devant-Mouzon is located in Franca
Villers-devant-Mouzon
Villers-devant-Mouzon
49°37′27″V 5°01′50″L / 49.624166666667°V 5.0305555555556°L / 49.624166666667; 5.0305555555556Koordinatat: 49°37′27″V 5°01′50″L / 49.624166666667°V 5.0305555555556°L / 49.624166666667; 5.0305555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.53 km2
Popullsia 91 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08210
INSEE 08477


Villers-devant-Mouzon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Villers-devant-Mouzon ka një popullsi prej 91 banorë dhe sipërfaqe 4.53 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villers-devant-Mouzon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale