Villers-devant-le-Thour

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villers-devant-le-Thour
Komunë
noform
Pamje nga Villers-devant-le-Thour
Vendndodhja
Villers-devant-le-Thour is located in Franca
Villers-devant-le-Thour
Villers-devant-le-Thour
49°30′26″V 4°05′10″L / 49.507222222222°V 4.0861111111111°L / 49.507222222222; 4.0861111111111Koordinatat: 49°30′26″V 4°05′10″L / 49.507222222222°V 4.0861111111111°L / 49.507222222222; 4.0861111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.41 km2
Popullsia 408 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08190
INSEE 08476


Villers-devant-le-Thour është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Villers-devant-le-Thour ka një popullsi prej 408 banorë dhe sipërfaqe 16.41 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villers-devant-le-Thour – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale