Villers-le-Tilleul

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villers-le-Tilleul
Komunë
noform
Pamje nga Villers-le-Tilleul
Vendndodhja
Villers-le-Tilleul is located in Franca
Villers-le-Tilleul
Villers-le-Tilleul
49°38′08″V 4°43′37″L / 49.635555555556°V 4.7269444444444°L / 49.635555555556; 4.7269444444444Koordinatat: 49°38′08″V 4°43′37″L / 49.635555555556°V 4.7269444444444°L / 49.635555555556; 4.7269444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.61 km2
Popullsia 241 banorë
Dendësia 28 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08430
INSEE 08478


Villers-le-Tilleul është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Villers-le-Tilleul ka një popullsi prej 241 banorë dhe sipërfaqe 8.61 km², me një dendësi prej 28 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villers-le-Tilleul – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale