Villers-le-Tourneur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villers-le-Tourneur
Komunë
noform
Pamje nga Villers-le-Tourneur
Vendndodhja
Villers-le-Tourneur is located in Franca
Villers-le-Tourneur
Villers-le-Tourneur
49°37′35″V 4°34′02″L / 49.626388888889°V 4.5672222222222°L / 49.626388888889; 4.5672222222222Koordinatat: 49°37′35″V 4°34′02″L / 49.626388888889°V 4.5672222222222°L / 49.626388888889; 4.5672222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.85 km2
Popullsia 171 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08430
INSEE 08479


Villers-le-Tourneur është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Villers-le-Tourneur ka një popullsi prej 171 banorë dhe sipërfaqe 7.85 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villers-le-Tourneur – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale