Villers-sur-Bar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villers-sur-Bar
Komunë
noform
Pamje nga Villers-sur-Bar
Stema_figura
Vendndodhja
Villers-sur-Bar is located in Franca
Villers-sur-Bar
Villers-sur-Bar
49°40′47″V 4°50′59″L / 49.679722222222°V 4.8497222222222°L / 49.679722222222; 4.8497222222222Koordinatat: 49°40′47″V 4°50′59″L / 49.679722222222°V 4.8497222222222°L / 49.679722222222; 4.8497222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.45 km2
Lartësia 163 m (m.n.d.)
Popullsia 241 banorë
Dendësia 44 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08350
INSEE 08481


Villers-sur-Bar është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Villers-sur-Bar ka një popullsi prej 241 banorë dhe sipërfaqe 5.45 km², me një dendësi prej 44 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villers-sur-Bar – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale