Villers-sur-le-Mont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villers-sur-le-Mont
Komunë
noform
Pamje nga Villers-sur-le-Mont
Vendndodhja
Villers-sur-le-Mont is located in Franca
Villers-sur-le-Mont
Villers-sur-le-Mont
49°39′51″V 4°40′47″L / 49.664166666667°V 4.6797222222222°L / 49.664166666667; 4.6797222222222Koordinatat: 49°39′51″V 4°40′47″L / 49.664166666667°V 4.6797222222222°L / 49.664166666667; 4.6797222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.3 km2
Popullsia 99 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08430
INSEE 08482


Villers-sur-le-Mont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Villers-sur-le-Mont ka një popullsi prej 99 banorë dhe sipërfaqe 5.3 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Villers-sur-le-Mont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale