Vilobí d'Onyar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vilobí d'Onyar
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Vilobí d'Onyar is located in Spanjë
Vilobí d'Onyar
Vilobí d'Onyar

Koordinatat: 41°53′20″V 2°44′33″L / 41.88889°V 2.74250°L / 41.88889; 2.74250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Selva
Kryetari i Bashkisë Joan Busquets i Sitjà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.61 km2
Lartësia 148 m (m.n.d.)
Popullsia 2756 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vilobinenc, vilobinenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 53′ 20″ Veri

2° 44′ 33″ Lindje


Vilobí d'Onyar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Selva, të provincës Girona, në Katalonia. Vilobí d'Onyar ka 2756 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 32.61 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]