Vireux-Molhain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vireux-Molhain
Komunë
noform
Pamje nga Vireux-Molhain
Stema_figura
Vendndodhja
Vireux-Molhain is located in Franca
Vireux-Molhain
Vireux-Molhain
50°05′00″V 4°43′27″L / 50.083333333333°V 4.7241666666667°L / 50.083333333333; 4.7241666666667Koordinatat: 50°05′00″V 4°43′27″L / 50.083333333333°V 4.7241666666667°L / 50.083333333333; 4.7241666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.29 km2
Popullsia 1589 banorë
Dendësia 192 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08320
INSEE 08486


Vireux-Molhain është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Vireux-Molhain ka një popullsi prej 1589 banorë dhe sipërfaqe 8.29 km², me një dendësi prej 192 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vireux-Molhain – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale