Virje

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Virje
—  Qytet  —
Virje is located in Kroacia
Virje
Virje
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Koprivnica-Križevci
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46.07°0′0″V 16.99°0′0″L / 46.07000°V 16.99000°L / 46.07000; 16.99000 (Virje)Koordinatat: 46.07°0′0″V 16.99°0′0″L / 46.07000°V 16.99000°L / 46.07000; 16.99000 (Virje)
Popullsia 3.243 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Virje (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Koprivnica-KriževciKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 3243 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 3280 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 3684 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -1.13%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Virje – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Koprivnica-Križevci