Viver i Serrateix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Viver i Serrateix
Qytet
Vendndodhja
Viver i Serrateix is located in Spanjë
Viver i Serrateix
Viver i Serrateix

Koordinatat: 41°57′0″V 1°46′56″L / 41.95000°V 1.78222°L / 41.95000; 1.78222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Lluís Torrentó i Calmet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 66.81 km2
Lartësia 729 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 57′ 0″ Veri

1° 46′ 56″ Lindje

Faqja Zyrtare Town Website


Viver i Serrateix është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Viver i Serrateix ka 186 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 66.81 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]