Vivier-au-Court

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vivier-au-Court
Komunë
noform
Pamje nga Vivier-au-Court
Stema_figura
Vendndodhja
Vivier-au-Court is located in Franca
Vivier-au-Court
Vivier-au-Court
49°44′05″V 4°49′51″L / 49.734722222222°V 4.8308333333333°L / 49.734722222222; 4.8308333333333Koordinatat: 49°44′05″V 4°49′51″L / 49.734722222222°V 4.8308333333333°L / 49.734722222222; 4.8308333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.34 km2
Popullsia 3048 banorë
Dendësia 326 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08440
INSEE 08488


Vivier-au-Court është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Vivier-au-Court ka një popullsi prej 3048 banorë dhe sipërfaqe 9.34 km², me një dendësi prej 326 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vivier-au-Court – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale