Vlieland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Vlieland (kthjellim).


Vlieland
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Vlieland.svg
Pamje nga Vlieland

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Kryeqëndra Oost-Vlieland
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°15′30″V 4°57′21″L / 53.25833°V 4.955833°L / 53.25833; 4.955833 (Vlieland)Koordinatat: 53°15′30″V 4°57′21″L / 53.25833°V 4.955833°L / 53.25833; 4.955833 (Vlieland)
Sipërfaqja 315,79 km2
Popullsia 1.157 banorë 2010
Dendësia 3,66 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0562
Kodi Postar 8899
Kodi statistikor 0096
Vendndodhja
Oost-Vlieland is located in Hollandë
Oost-Vlieland
Oost-Vlieland
Vlieland – harta_foto
www.vlieland.nl

Vlieland është një qytet dhe komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 315.79 km² dhe popullsi 1157 banorë[1]. Oost-Vlieland është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Friesland