Voncq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Voncq
Komunë
noform
Pamje nga Voncq
Stema_figura
Vendndodhja
Voncq is located in Franca
Voncq
Voncq
49°28′15″V 4°39′54″L / 49.470833333333°V 4.665°L / 49.470833333333; 4.665Koordinatat: 49°28′15″V 4°39′54″L / 49.470833333333°V 4.665°L / 49.470833333333; 4.665
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.87 km2
Popullsia 222 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08489


Voncq është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Voncq ka një popullsi prej 222 banorë dhe sipërfaqe 19.87 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Voncq – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale